Categorized | Aktivitete

Medresenë Alauddin e vizituan miqtë e vegjël  

Fëmijët nga xhamia e fshatit Bukosh dhe Kqiq vizituan Medresenë Alauddin në Prishtinë. Ata u priten nga Profesori Mr. Rrahim Aliu i cili i njoftoi për historikun e shkollës dhe aktivitetet e saj.  Po ashtu nxënësit patën mundësinë që të viztojnë dhomat e mësimit, sallën e sportit , amfiteatrin e shkollës, etj.

Miqve të vegjël iu dhurua ëmbëlsira dhe pije nga Medreseja Alauddin dhe ata vazhduan lojën e tyre ne sallën dhe fushën e sportit.

Medreseja Alauddin i falënderon imamët Ridvan Vatovci dhe Sadik Avdiu. Përndryshe Medreseja Alauddin i ka dyert e hapura për vizitorët dhe dashamirët e shkollës sonë.

 

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 355 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

August 2020
M T W T F S S
« Jul    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kyqu në E-mail