Categorized | Kurrikulat

Planprogrami i lëndës së Kur’anit- viti i parë

  1. Zhvillimi i shkronjave arabe dhe i rregullave të tjera kryesore, vokalet e shkurtra dhe ato të gjata, sukuni, teshdidi, etj..
  2. Leximi i xhuzit ta parë nga Kurani Fisnik.
  3. Leximi, ushtrimi  dhe nxënia përmendsh e dhjetë surëve nga fundi i Kuranit (sureja el-fatiha, dhe pesë ajetet  e para të sures el-Bekare, sureja El-Fil dhe deri te sureja en-Nas).

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 326 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

July 2020
M T W T F S S
« Jun    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kyqu në E-mail